Astropolis

Z Celestia

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tam gdzie marzenia spotykają się pasjami

Idea Astropolis powstała dawno, bo już w 2004 roku. Niestety, przez wiele życiowych trudności realizacja tego projektu musiała poczekać do 2009 roku. Pierwotnie serwis nosił nazwę SkyScope i tak został zapowiedziany w 2005 roku. W międzyczasie powstało wiele portali, które są tak zwanymi "klonami" Digga, ale żaden z nich nie wpisuje się w pomysł na "Astropolis". Różnica tkwi w specjalizacji. Astropolis z założenia nie ma być o wszystkim, dla szerokiego odbiorcy. Wręcz przeciwnie. Chciałbym, aby Astropolis dawało nam garść codziennych informacji, ale na wysokim poziomie intelektualnym i to przede wszystkim w kontekście astronomii amatorskiej, która jest rdzeniem merytorycznym serwisu.Czym jest Astropolis.pl?

Chyba łatwiej odpowiedzieć, czym nie jest. A nie jest:Czym więc jest? Po części wszystkim i niczym w jednym. Trudno zdefiniować tego typu serwis z tego względu, że sam z siebie nie udostępnia treści. Jest za to unikatową platformą wymiany informacji, wiedzy, myśli, w postaci internetowej, czyli "linków". W języku angielskim taki projekt nosi nazwę "social bookmarking", co najprościej można przetłumaczyć, jako społecznościowe linkowanie, i tym w istocie jest Astropolis.pl. Jest interaktywną, żywą, bazą linków do tego wszystkiego, czego nie powinieneś przegapić.

To nie wszystko. Wierzę, że filozofia Astropolis będzie bardzo inspirująca i motywująca dla całego środowiska. Astropolis ma być tym dla astronomii amatorskiej w Polsce, czym były fora na początku wieku. Odmieniły raz na zawsze nasz sposób traktowania astronomii i pchnęły ją w szybki rozwój, jaki nigy wcześniej nie był obserwowany.

Astropolis ma zachęcać do tworzenia swoich projektów, własnej treści. Przestaje mieć znaczenie miejsce, gdzie ta informacja jest publikowana. Nie ważne, czy piszesz na forach, czy masz własny blog, czy może galerię - od teraz przekazuję Ci wielki, interaktywny kanał informacyjny, gdzie możesz poinformować całe środowisko astronomiczne, że coś na swojej stronie opublikowałeś, czy to artykuł, czy nowe zdjęcie. Astropolis odeśle potencjalnych czytelników prosto do Ciebie, dając Ci kolejną motywację, do rozwijania własnych projektów.

Astropolis jest inicjatywą wywodzącą się z jednego z najpopularniejszych for astronomicznych na świecie - Astro-Forum.org i jest z nim ściśle powiązane. Informacje migrują w obydwu kierunkach: AF <> AP. Oznacza to, że już wkrótce nie będziesz musiał nawet zaglądać na Astropolis, aby być na bieżąco. Wszystkie narzędzia dostępne będą z poziomu forum, a w przyszłości także z poziomu Twojego prywatnego serwisu.

Jeżeli stworzysz coś ciekawe lub znajdziesz w Internecie, nie ważne czy na forum, czy w serwisach, czy w galeriach, poinformuj o tym wszystkim wrzucając linka na Astropolis.


Co możesz robić na Astropolis.pl

Astropolis daje coś każdemu. Pozwala nie tylko biernemu czytelnikowi być poinformowanym, ale także umożliwia w prosty sposób zaistnieć przed szerokim audytorium osobom chcącym "wyjść z cienia" i zrobić coś pożytecznego dla innych.

Zapraszamy na AstropolisOsobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Menu główne
Kategorie
Narzędzia